plazadetoros.mk Plaza de Toros

plazadetoros.mk
Title: Plaza de Toros
Keywords: Plaza de Toros, Плаза де Торос, Плаза, Plaza, Toros, Торос, Skopje, Скоп?е, Македони?а, Macedonia, Пица бар Скоп?е , Pizza bar Skopje, Вафли, Waffles, мезе, snacks, restaurant, ресторан, мезе бар, sn...
Description: Plaza de Toros mk | en За нас Мени Галери?а Резервации Контакт Плаза де Торос е фамили?арен бизнис основан во ?уни 2005 год. Од тогаш посто?ано сме посветени да им одговориме на потребите и бара?ата н
plazadetoros.mk is ranked 15193665 in the world (amongst the 40 million domains). A low-numbered rank means that this website gets lots of visitors. This site is relatively popular among users in the united states. It gets 50% of its traffic from the united states .This site is estimated to be worth $7,986. This site has a low Pagerank(0/10). It has 1 backlinks. plazadetoros.mk has 43% seo score.

plazadetoros.mk Information

Website / Domain: plazadetoros.mk
Website IP Address: 208.113.153.12
Domain DNS Server: ns1.dreamhost.com,ns3.dreamhost.com,ns2.dreamhost.com

plazadetoros.mk Rank

Alexa Rank: 15193665
Google Page Rank: 0/10 (Google Pagerank Has Been Closed)

plazadetoros.mk Traffic & Earnings

Purchase/Sale Value: $7,986
Daily Revenue: $21
Monthly Revenue $656
Yearly Revenue: $7,986
Daily Unique Visitors 2,013
Monthly Unique Visitors: 60,390
Yearly Unique Visitors: 734,745

plazadetoros.mk WebSite Httpheader

StatusCode 200
Cache-Control no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Date Fri, 12 Aug 2016 18:57:28 GMT
Server Apache

plazadetoros.mk Keywords accounting

Keyword Count Percentage
Plaza de Toros 2 0.16%
Плаза де Торос 4 0.32%
Плаза 4 0.11%
Plaza 3 0.08%
Toros 3 0.08%
Торос 4 0.11%
Skopje 0 0.00%
Скоп?е 1 0.03%
Македони?а 1 0.06%
Macedonia 0 0.00%
Пица бар Скоп?е 0 0.00%
Pizza bar Skopje 0 0.00%
Вафли 2 0.06%
Waffles 0 0.00%
мезе 2 0.05%
snacks 0 0.00%
restaurant 0 0.00%
ресторан 1 0.05%
мезе бар 1 0.05%
sn... 0 0.00%

plazadetoros.mk Traffic Sources Chart

plazadetoros.mk Similar Website

Domain Site Title

plazadetoros.mk Alexa Rank History Chart

plazadetoros.mk aleax

plazadetoros.mk Html To Plain Text

Plaza de Toros mk | en За нас Мени Галери?а Резервации Контакт Плаза де Торос е фамили?арен бизнис основан во ?уни 2005 год. Од тогаш посто?ано сме посветени да им одговориме на потребите и бара?ата на нашите гости. Со цело срце и душа вложуваме да им обезбедиме на нашите гости топол и добредо?ден амбиент каде што за брзо време ?е им преовладее чувството на “дома”. ПОВЕ?Е ЗА НАС X Плаза де Торос е фамили?арен бизнис основан во ?уни 2005 год. Од тогаш посто?ано сме посветени да им одговориме на потребите и бара?ата на нашите гости. Со цело срце и душа вложуваме да им обезбедиме на нашите гости топол и добредо?ден амбиент каде што за брзо време ?е им преовладее чувството на “дома”. И ако нашите гости можат да уживаат во класична вечера, ние лично не се рангираме како класичен ресторан. Карактерот на Плаза де Торос пове?е се истакнува како “Grand Café” или мезе бар, каде што нудиме одговор на сечие бара?е и потреба каде што гостите едноствно можат да уживаат во кафе или пи?алок а каде што исто времено имаат избор од нашите познати мези?а или десерти, или комплетен оброк за по?адок, ручек и вечера. Плаза де Торос нуди одлична можност за собира?е на поголеми групи, за бизнис цели или за дружби и фамили?арни прослави и собири. ПОГЛЕДНИ МЕНИ Нашето мени нуди богата вари?аци?а на национални и интернационални рецепти. Сите се подготвени со голема умешност, свежи и природни суровини. Послужуваме совршени мези?а за пиво и вино, почнува?и од свежи пржени прстени од кромид до деликатесни сире?а. Ви нудиме можност да уживате во богат по?адок за извонреден почеток на денот, брз или комплетен деловен ручек, целосна вечера и секако без сомнева?е на?вкусниот десерт. X ПО?АДОК ПО?АДОК Англиски по?адок190 Сланина на грил, две ?а?ца на око, домашни колбасички, домати, топло печено лепче, путер, мармалад, сервирано со еспресо или ча? и чаша сок од портокал Француски по?адок130 Варено ?а?це, путер, две врсти мармалад, топло печено лепче, сервирано со еспресо или ча? и чаша сок од портокал Преклопен омлет160 Три ?а?ца, шунка и кашкавал сервиран со топло печено лепче Омлет-вегетари?а150 Три ?а?ца, домати, пиперка, кромид, лук, магдонос, сервиран со топло печено лепче Избацивач160 Три ?а?ца на око, сервирани на три интегрални лепчи?а, покриени со стопен кашкавал, оригано, сервиран со салата од домати Избацивач Екстра190 Три ?а?ца на око, сервирани на три интегрални лепчи?а, покриени со стопен кашкавал и пршута, сервиран со зелка салата Брускети Вегетари?ана130 4 парчи?а брускети намачкани со маслиново масло и лук, покриени со ситно сецкани домати и стопен пармезан, сервирано со маслинки и листови марула Мекици90 Две мекици сервирани со парче овчо сире?е и мармалад СУПИ СУПИ Супа од лосос160 Сервирана со топло печено лепче Супа од брокула140 Сервирана со топло печено лепче Француска кромид супа130 Сервирана со запечен кашкавал со топло печено лепче Супа од тиква 130 Сервирана со топло печено лепче (сезонски) Гулаш супа140 Сервирана со топло печено лепче Телешка чорба150 Сервирана со топло печено лепче Пилешка чорба140 Сервирана со топло печено лепче ИНТЕГРАЛНИ СЕНДВИЧИ ИНТЕГРАЛНИ СЕНДВИЧИ Интегрален Отворен сендвич 120 Топло печено лепче, полнето со маслиново масло, крав?о сире?е, рукола, помодоре и босилек Интегрален Туна сендвич160 Топло печено лепче, полнето со свеж намаз од туна и зеленчук Интегрален Вегетари?ански сендвич140 Топло печено лепче со вегетари?ански омлет и урда, сервирано со салата Интегрален Диета сендвич140 Топло печено лепче со кашкавал, пилешка шунка, марула, домати, краставица, кругови црвен кромид и парчи?а свежа пиперка Интегрален Тост Mozzarella140 4 потпечени интегрални тост лепчи?а намачкани со путер, покриени со моцарела, домати и црвен кромид Интегрален Пиколо сендвич140 Топло печено лепче со кашкавал, пршута, марула и сусам ТОПЛИ СЕНДВИЧИ ТОПЛИ СЕНДВИЧИ Гауда сендвич110 Топло печено лепче намачкано со путер, Гауда кашкавал и марула Шунка сендвич110 Топло печено лепче намачкано со путер, свинска шунка и марула Коко сендвич110 Топло печено лешче намачкано со путер, пилешка шунка и марула Стандард сендвич130 Топло печено лепче намачкано со путер, свинска шунка, кашкавал и марула Трио сендвич140 Три мали топло печени лепчи?а намачкани со путер, пилешка шунка, кашкавал, варено ?а?це и марула Туна сендвич150 Топло печено лепче намачкано со путер, паштета од туна и ма?онез со свежо сецкан црвен кромид и марула Торо сендвич160 Топло печено лепче намачкано со путер, кулен, кашкавал, краставица, салата од морков, цвекло, зелка и пикантен Торо сос Пица сендвич160 Топло печено лешче намачкано со доматен сос, шунка, кашкавал, свежи печурки, парчи?а сцежа пиперка, домати, марула, сецкани маслинки Mozzarella сендвич150 Топло печено лепче намачкано со путер, песто, моцарела, краставица и домати Гурман сендвич200 Топло печено лепче намачкано со путер, кулен, пршута, кашкавал, марула, домати, свежи печурки, варено ?а?це, кисели краставички, домати, сецкани маслинки и оригано Отворен сендвич150 Топло печено лепче со гриловано пилешко месо, кашкавал и марула ?а?це сендвич 140 Топло печено лепче со крем салата од ?а?це и марула Затворен – Туна сендвич150 Затворено топло печено лепче, туна, кашкавал, кромид, капари, доматен сос и оригано Затворен – Danish Blue сендвич190 Затворено топло печено лепче со деликатесен кашкавал Danish Blue, доматен сос и свежи домати Затворен – Стандард сендвич140 Затворено топло печено лепче со шунка, кашкавал и доматен сос Затворен – Шампи?он сендвич160 Затворено топло печено лепче со шунка, кашкавал, свежи печурки и доматен сос Затворен Пица сендвич190 Затворено топло печено лепче со пршута, кашкавал, свежи печурки, маслинки, доматен сос, оригано ЛАДНИ СЕНДВИЧИ ЛАДНИ СЕНДВИЧИ Клуб сендвич160 Со гриловано пилешко бело месо, сланина, кашкавал, домати, кисели краставички Вегетари?ански Клуб сендвич130 Со варено ?а?це, рендано крав?о сире?е, марула, кругови домати и кругови кромид Лосос сендвич200 Со путер, димен лосос, марула, рукола, кругови црвен кромид и магдонос ПИЦИ ПИЦИ Маргарита220/гранде 430 Kашкавал, кечап, оригано Капричоза260/гранде 520 Кашкавал, шунка, свежи печурки, кечап и оригано Торо300/гранде 590 Кашкавал, кулен, димена сланина, свежи печурки, маслинки, капари, феферони, кромид, кечап и оригано Ке?250/гранде 500 Кашкавал, туна, кромид, капари, кечап, магдонос и оригано Диего240/гранде 480 Кашкавал, маслиново масло, лук, свежа пиперка, магдонос, оригано Фуерте300/гранде 590 Кашкавал, парчи?а печено свинско филе, топчи?а павлака, маслинки, кечап, магдонос и оригано Danish Blue290/гранде 580 Danish Blue, домати, кечап, оригано Quattro Formaggi390/гранде 780 Danish Blue, пармезан, моцарела, крав?о сире?е, кечап, оригано Вегетари?анска280/ гранде 560 Кашкавал, пиперка, домати, свежи печурки, топки павлака, кромид, кромид, аспарагус, капари, кечап, оригано, магдонос Mozzarella270/гранде 530 Моцарела, свежи печурки, домати, кечап, оригано Помодоре280/гранде 560 Кашкавал, помодоре, домати, шунка, кешап, оригано Диетална220/гранде Домати, пиперки, кромид, аспарагус, свежи печурки, маслинки, кечап, оригано Пршута320/гранде 690 Кашкавал, пршута, (свинкса/говедска), свежи печурки, кечап, оригано Пилешка300/гранде 590 Кашкавал, пилешко месо, свежи печурки, кечап, оригано Шпанска130/гранде 260 Тенка пица намачкана со маслиново масло со пикантно зачинета рикота, свежи пиперки, кромид Пармигано280/гранде 550 Пармезан, шери домати и свежи печурки Океана 320/гранде 630 Кашкавал, пармезан, Danish Blue, шери домати, и морски плодови ПАСТРМА?ЛИИ ПАСТРМА?ЛИИ Пастрма?ли?амала 150/голема 260 Со маринирано пилешко бело месо ?а?це и феферони Пастрма?ли?амала 150/голема 260 Со маринирано свинско месо ?а?це и феферони ПАСТА ПАСТА Ладна интегрална паста салата180 Интегрални макарони – фусили зачинети со дресинг од маслиново масло, балсамико и лук, измешани со рукола, марула и шери домати Интегрални Фусили со зеленчук250 Интегрални макарони – фусили со свежи печурки, брокула, пармезан, зачинето со маслиново масло Интегрални Фусили со сос од домати200 Интегрални макарони – фусили со сос од домати, рендан пармезан и свеж босилек Пенне со брокула и лосос300 Со парчи?а свежо печен лосос, брокула, лук, магдонос и маслиново масло Пенне паста салата300 Со маслиново масло, рукола, артичоки, говедска пршута, помодоре, сецкани маслинки, свеж босилек, лук Пенне Рома200 Со маслиново масло, парчи?ан шунка, свежи печурки, лук, неутрална павлака Пенне Quattro formaggi300 Со четери видови на сире?е (Едамер, Пармезан, Моцарела, Danish Blue) и неутрална павлака Пенне бифтек300 Со парчи?а бифтек, шери домати, феферони, сос од домати, оригано Пенне со туна250 Со туна, сос од домати, маслинки, босилек, оригано, капари Шпагети со сос од домати140 Со доматен сос, рендан пармезан и оригано Шпагети со сире?е120 Со путер, рендано крав?о сире?е и оригано Шпагети Медитерана 180 Со зачинет путер, оригано, босилек, песто и рендан пармезан Шпагети со лосос300 Со свежи парчи?а лосос и неутрална павлака Шпагети Вегетари?ана 160 Со сезонски зеленчук, сос од домати и рендано крав?о сире?е Шпагети Океана 300 Со морски плодови, оригано и сос од домати Шпагети Алио Олио150 Со маслиново масло, босилек, феферони, лук, рендан пармезан САЛАТИ САЛАТИ Сезонска салата120 Шопска салата180 Ситно сецкани домати, краставица, пиперка, кромид, рендано крав?о сире?е Грчка салата180 Крупно сечени домати, краставица, пиперка, кругови кромид, маслинки, магдонос, оригано и коцки крав?о сире?е, зачинета со дресинг од маслиново масло Рукола салата 250 Рукола, марула, домати, краставица, помодоре, капари, моцарела, зачинета со дресинг од маслиново масло и балсамико Салата од домати 90 Кругови домати и ситно сецкан кромид Капрезе салата220 Кругови домати и парчи?а моцарела, сервирано со свеж босилек Салата егзотик 250 Марула, лолоросо, рукола, суво гроз?е, сецкани ?аболки, ореви и пршута Спана? салата 250 Свеж спана?, шери домати и свежи печурки, пршута и пармезан, со дресинг од балсамико, маслиново масло со ситно сецкан кромид Македонска салата170 Крупно сечени парчи?а домати, печени пиперка, кромид и магдонос, зачинета со маслиново масло Здрава Салата150 Марула, рукола, спана?, рендан целер, коцки краставица, шери домати и свежи печурки, зачинето со дресинг од маслиново масло Салата од димен лосос300 Димен лосос со марула, лолоросо, рукола, кругови црвен кромид, копар, магдонос, сервирано со топло печено лепче и путер Лосос салата300 Парче филе од грилован лосос, марула, домати, кромид, капари, мали коцки печен леб со дресинг од лесен сос од ?огурт Мимоза салата100 Марула со парчи?а варено ?а?це, зачинета со дресинг од маслиново масло Таратур120 Ситно сецкана краставица, кисело млеко, лук, маслиново масло Итали?анска крем салата170 Крем салата – марула, свеж морков, сецкана шунка, кашкавал и павлака Колеслав салата150 Ситно сецкана бела зелка, морков, целер, кромид, пиперка, зачинета со дресинг од ма?онез Црвена крем салата140 Варено цвекло, варен компир, кисела краставица, павлака (две топки и лешче) Торо – салата на ку?атаголема 230/мала 130 Богата сервирана салата со туна, варено ?а?це, кромид, домати, марула, маслинки, зачинета со пикантен дресинг од сенф Шеф салата голема 220/мала 120 Богато сервирана салата со парчи?а пилешко месо, варено ?а?це, коцки кашкавал, домати, марула, маслинки, зачинета со винегрете сос ЛАДНИ МЕЗИ?А ЛАДНИ МЕЗИ?А Печен мариниран свински врат280 Ладен или топол – (по избор на гостинот) Припремен на домашен начин, сервиран со сос и сенф Микс Мезе700 Богато сервирана даска со различни видови кашкавал и сире?е (овчи кашкавал, овчо и крав?о сире?е ), говедска и свинска пршута, помодоре, свеж зеленчук и маслинки, сервирано со топло лепче Овчо сире?е (100 гр.)150 Деликатесен стар овчи кашкавал (100 гр.)200 Бела даска – Деликатеса400 Микс од разни видови на кашкавал – моцарела, овчо сире?е, овчо кашкавал, Danish Blue, Brie, пармезан Сувомесната Деликатеси550 Говедска / Свинска пршута, кулен Торо Даска700 Разновидна вари?аци?а од топли и ладни мези?а сервирана со фурнаринки Порци?а печени пиперки 70 две пиперки –лути или благи Хтипити120 Сире?е, лук, маслиново масло, свежа лута ситно сецкана пиперка Домашен класичен благ/лут пин?ур150 Домашен специ?ален лут пин?ур160 ТОПЛИ МЕЗИ?А ТОПЛИ МЕЗИ?А Фурнаринки70 Фурнаринки со стопен кашкавал100 Триаголници со зачинет путер100 Топли печени лепчи?а, сервирани со пикантно зачинет намаз Тригалоници со рикота110 Топли печени лепчи?а, сервирани со пикантен намаз од рикота Полнети тригалоници 120 Со бело крав?о сире?е Нафора100 Коцки леб потопени во маслиново масло со рендано крав?о сире?е Тако чипс110 Со стопен кашкавал и пикантен салса сос Панирани прстени од кромид 150 Со пикантен салса сос Паниран кашкавал150 Сервирано на интегрално тост лепче со тартар сос Панирана зденка150 Пет парчи?а со тартар сос Помфрит (350 гр.)100 Сервирано со пикантен салса сос Помфрит со сире?е (350 гр.)120 Со рендано крав?о сире?е и пикантен салса сос Сире?е во фоли?а (120 гр.) 160 Потпечено со маслиново масло, домат и оригано Сире?е на грил (120 гр.) 130 Парче крав?о сире?е печено на грил Гратинирано сире?е (200 гр.) 250 Четери вида на сире?а потпечени во печка (овчо сире?е, овчи кашкавал, Danish Blue, Едамер) Компир Торо80 Печен компир во фоли?а, полнет со вкусен сос од сире?е и рузмарин Компир во фурна100 Парчи?а печен компир покриени со рендан кашкавал и коцки сланина Роловани модри домати150 Со пикантен намаз од сире?е, рикота, лука, магдонос (сезонски од Ма? до Ноември) Свежо пржени тиквички120 Сервирани со тартар сос (сезонски од Ма? до Ноември) Пирошка со кашкавал 130 Сервирана со тартар сос Пирошка со шунка и кашкавал140 Сервирана со тартар сос Мини пирошки полнети со рикота130 Сервирани со рикота со тартар сос Топли топчи?а со кашкавал 240 Сервирани со тартар сос Грилована кашкавал (150 гр.)180 Домашни колбасички 250 Сервирани со сенф Свежи печени печурки полнети со пармезан и песто 200 Свежи маринирани печурки130 Спеки 300 Парчи?а пилешко филе во коцки роловано во сланина и кашкавал Пилешки прсти 260 Сервирани со тартар сос Свежо печени пилешки батачи?а270 Припремени на домашен начин сервирани со салса сос Nina chicken320 Пилешко филе во коцки маринирано во со?а сос Пилешки крилца180 Печени крилца маринирани во со?а сос и мед Пилешко а ла Торо300 Гриловано пилешко филе во коцки во сос од лимон и портокал Chicken mix280 Пилешки батачи?а, пилешки прсти, Nina chicken, и пилешки крилца сервирани со пикантен салса сос ГЛАВНИ ОБРОЦИ ГЛАВНИ ОБРОЦИ Свински врат 350 Две парши?а мариниран свински врат (200 гр.) припремени на домашен начин, сервиран со свежа брокула, помфрит и салата Свински пафлак350 Свински пафлак спремен на домашен начин, сервиран со бел ориз и салата Бело Пири340 Две парчи?а печен пилешки стек со бешамел сос и свежи печурки, сервирани со помфрит и салата Пири310 Две парчи?а печен пилешки стек сервиран со помфрит и салата Грил – Пири310 Две парчи?а печен пилешки стек сервиран со помфрит и салата Бифтек900 Сервиран со помфрит, печурки, зачинет путер и салата Бифтек Песто900 Сервиран со помфрит, песто и салата Бифтек Филеми?он950 Сервиран со свежи печурки, ворчестер сос, црно вино, рузмарин, путер, сервиран со помфрит и салата Бифтек Монте Карло1000 Бифтек прекриен со ?а?це на око и стопен кашкавал, сервиран со помфрит и зелена салата Гулаш310 Сервиран со бел ориз и салата од зелка Рижото со пилешко280 Рижото со свежи печурки 210 Рижото со морски плодови410 Шкампи на домашен начин (350 гр.) 880 Гриловани со лук Шкампи во доматен сос (350 гр.)900 Лосос (250 гр.)480 Свежо печен лосос, сервиран со сос од копар и помфрит Wrap фиш350 Две големи торти?и полнети со димен лосос, свеж спана? и аспарагус сервирани со помфрит Wrap чикен280 Две големи торти?и полнети со парчи?а пилешко месо, марула, лесен сос од ?огурт и топен кашкавал, сервирани со помфрит Wrap биф300 Две големи торти?и полнети со говедска пршута, кашкавал и свежи печурки сервирани со помфрит ДЕСЕРТИ & ПАЛАЧИНКИ ДЕСЕРТИ Чоко ноисет торта140 Со темно чоколадо и лешници Торо торта150 Со чоколадни капки и мелени ореви, сервирана со топка ванила сладолед, топло чоколадо и шлаг Холандска торта од ?аболка90 ПАЛАЧИНКИ Медо 80/150 Намачкана со мед и ореви порци?а една палачинка/порци?а две палачинки Чоко80/150 Намачкана со крем од лешник и чоколадо порци?а една палачинка/порци?а две палачинки Банана100/190 Намачкана со крем од лешник и чоколадо, полнета со банана и декорирана со шлаг порци?а една палачинка/порци?а две палачинки Кас100/190 Полнети со шунка, кашкавал, сервирани со кечап и ма?онез порци?а една палачинка/порци?а две палачинки ВАФЛИ ВАФЛИ Вафла летна карамела150 карамел прелив, топка ванила сладолед и шлаг Вафла Силви130 со чоколадо Вафла Сара160 со чоколадо и мелени ореви Вафла Чоколала140 Богато сервирана со чоколаден крем, топка ванила сладолед и попрскано со чоколадни снегулки Вафла Хани150 со мед и мелени ореви Вафла Summer (сезонски)160 со свежи ?агоди, ше?ер во прав, топка ванила сладолед и шлаг Вафла Love150 со топли вишни, ше?ер во прав и шлаг Вафла Карамела150 со карамела, печени бадеми и лешници Вафла Ice 130 со три топки сладолед по Баш избор Вафла Малина 160 со малини, ше?ер во прав, топка ванила сладолед и шлаг Вафла Чоко – Малина160 со чоколаден крем и малини Вафла Баначоко150 со чоколадо, парчи?а банана и шлаг Вафла Торо160 со шумско овош?е, топка ванила сладолед и шлаг Вафла Хот – Чок160 со топли вишни и топол чоколаден прелив во бокалче Вафла Портокали160 со чоколадна каравела и портокал вариегато и шлаг ГАЛЕРИ?А РЕЗЕРВАЦИИ РАБОТНО ВРЕМЕ недела до четврток 08:00 до 00:00, петок и сабота 08:00 до 01:00 Ке? 13-ти Ноември бр. 0065, 1000 Скоп?е, Р. Македони?а +389 (0)2 3228 155 | info@plazadetoros.mk Plaza de Toros ? 2014 | Designed and developed by BTS Art Factory

plazadetoros.mk Whois

Domain Name: PLAZADETOROS.MK